Navigácia

 • Deň svätého Mikuláša

  Šiesteho decembra k nám do školy prišiel svätý Mikuláš. Žiaci prvého stupňa sa na neho veľmi tešili, napísali mu listy, prípadne nakreslili obrázky o svojich dobrých skutkoch a keď ich v piatok svätý Mikuláš v triedach navštívil, zaspievali mu a zarecitovali. Druhostupniari, ktorí mali záujem o stretnutie s Mikulášom, plnili rôzne úlohy. Piataci sa popasovali s tajničkou, šiestaci písali básničku, siedmaci modlitbu, ôsmaci cinquain a deviataci pripravovali program pre mladších spolužiakov. Škôlkari si v priestoroch JMC pozreli divadelno-hudobné predstavenie o tom, že Mikuláš prichádza všade tam, kde je čisté a láskavé srdce. Všetci tí, ktorí sa so svätým Mikulášom stretli, dostali od neho balíček plný sladkostí.

 • Ročník poznáva ročník

  V utorok 26.11.2019 prežili ôsmaci spolu so siedmakmi zaujímavé, netradičné posledné dve vyučovacie hodiny. Úlohou ôsmakov bolo prekonať svoj strach, trému, hanblivosť a ukázať nielen svojím spolužiakom, no najmä tým mladším, čo všetko dokážu, načo majú talent a čo ich baví robiť vo svojom voľnom čase. Túto nie ľahkú úlohu napriek problémom a strachu hravo zvládli a pripravili si krátky program, ktorý tvorili scénky zo života, piesne, hry, videá, ktoré žiaci natočili, a na záver aj spoločný tanec. Týmto sa chceme poďakovať všetkým účinkujúcim, ale aj tvorcom, ktorí prispeli akýmkoľvek dielom. Vďaka patrí aj triedným pani učiteľkám ôsmich ročníkov, ktoré sa tiež aktívne podieľali na tvorbe programu a pomáhali nám zvládať svojich žiakov.

  Na záver zopár záberov z ich programu :)

 • Mikulášska zbierka

  AJ JA MÔŽEM BYŤ MIKULÁŠOM ;-)Aj počas tohto ADVENTU by sme sa chceli podeliť s deťmi na Ukrajine. Od dnes do 14.12. je možné priniesť TRVANLIVÉ MŇAMKÁ ;-) a odovzdať ich do pripravených krabíc na 1. a 2. stupni a tiež aj v MŠ. Za našu štedrosť nám už vopred ĎAKUJE pán farár Oleh Hryhoryk z Ukrajiny.

 • Prosba o hlasovanie

  Pozdravujeme vás! V našej diecéze sa hlasuje za projekty a tri sme podali za našu školu. Na tejto stránke si ich môžete nájsť: https://zilinskadieceza.hlasobcanov.sk/all-projects NÁZVY PROJEKTOV SÚ: "ZDIEĽAJ SO MNOU ŽIVÚ VIERU"; "FARSKÉ HODY PRE DETI"; "ČO SA DEJE VO FARNOSTI?". Ak sa vám niektorí z nich páči, môžete zaň zahlasovať. Hlasovať môžete len za 1 PROJEKT. Ak uznáte za vhodné, rozšírte túto správu vo svojej rodine, medzi svojimi priateľmi a znánymi. ĎAKUJEME. 

 • Sväté omše počas ADVENTU

  Sväté omše v Kaplnke bl. sestry Zdenky v stredu počas adventu NEBUDÚ.

   

  Školské sväté omše:

  v piatok 6.12.2019 o 8.00 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe;

  v piatok 13.12.2019 o 8.00 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe;

  v piatok 20.12.2019 o 8.00 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe;

   

  v nedeľu 15.12.2019 o 10.30 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe.

   

  Dobrovoľné rorátne sväté omše každý utorok a stredu o 6.30 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe

   

  Nech je tento Advent pre každého požehnaním.

 • Netradičná hodina dejepisu

  V pondelok 25. 11. sa žiaci 1. a neskôr aj 2. stupňa  s očakávaním nahrnuli  do telocvične na netradičnú hodinu histórie. Predviedli ju traja členovia šermiarsko-divadelnej kumpánie  Via Historica a zamerali sa na cestu slovenskou históriou – od Viedne k štúrovcom. Žiaci mali možnosť pozrieť sa na naše dejiny formou humorných divadelných scénok, vidieť dobové kostýmy, historické zbrane, šermiarske súboje, ale aj sa zapojiť do diania a stvárniť niektorú historickú postavu, napr. Jánošíka, pisárku Márie Terézie, mladých odbojných štúrovcov  či bojovníkov v cisárskej armáde.  Táto hodina spojila príjemné s užitočným.

 • Bibliotéka 2019

  Bibliotéka je pre milovníkov kníh a čítania každoročne veľký sviatok. Tento najväčší knižný veľtrh na Slovensku sa koná v Bratislave v priestoroch Incheby. Návštevníci sa môžu ponoriť do množstva kníh z produkcie azda všetkých vydavateľstiev pôsobiacich na Slovensku, vybrať si horúcu knižnú novinku, ale aj knihu staršieho dáta za zvýhodnenú cenu. Pri dobrej kávičke alebo čokoláde si v príjemnom prostredí knižných kaviarní môžu čítať, zúčastniť sa besied so spisovateľmi a básnikmi alebo len tak oddychovať... Žiaci 9. B sa tejto jedinečnej akcie zúčastnili a odporúčajú ju každému, pre koho by život bez kníh bol tak trochu smutný.

 • Fashion show

  Módne prehliadky sú súčasťou nášho života, mnohí z nás sa ich už zúčastnili, na iných táto príležitosť ešte len čaká. Žiaci 8. B sa na hodine anglického jazyka stali modelmi a modelkami, predviedli svoje vskutku originálne modely a predstavili ich v angličtine. Boli to najnovšie módne trendy? Pozrite si zábery z tejto módnej prehliadky a posúďte sami.

 • Povedali o nás

  Prinášame vám reportáž z miestnej televízie o našich jesenných trhoch.

 • Poďakovanie

  Riaditeľ školy ďakuje všetkým obetavým rodičom, ktorí sa zúčastnili brigády na úprave areálu školy dňa 16.11.2019.

 • ZBER SPOLOČENSKÝCH HIER A STAVEBNÍC

  Milí rodičia!

   

  Na stretnutí zástupcov tried RS pri KZŠ s MŠ A.Bernoláka v Martine a zástupcov školy sme riešili okrem iného aj potrebu doplniť hlavne novovzniknuté oddelenia ŠKD o spoločenské hry a stavebnice.Dohodli sme sa,že rodičia,ktorí majú doma uvedené hry a stavebnice ešte v zachovalom stave, nepoužívajú ich a chcú ich ponúknuť škole,môžu tak urobiť dňa 25.11. a 26.11.2019 do rannej družiny alebo popoludní do svojich oddelení ŠKD pani vychovávateľkám.Ďakujeme.

 • Testovanie 5 - OZNAM

  Testovanie 5 - OZNAM

   

  Dňa 20. novembra 2019  (streda) udeľujem

  riaditeľské voľno žiakom 6., 7., 8. a 9. roč. ZŠ

   

  z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 5. roč. (Testovanie 5).

  Všetci žiaci 2. stupňa (6., 7., 8., a 9. roč.) sú z obedu odhlásení.

  Zároveň oznamujem, že výchovno-vzdelávací proces v MŠ, Prípravnom roč., 1. – 4. ročníku a v ŠKD bude prebiehať v plnom rozsahu podľa rozvrhu.  

                                                                                                                        Ing. Ján Chabada, riaditeľ školy

 • Mladý filmový tvorca

  Piati naši žiaci zo 7.B sa zúčastnili súťaže “Mladý filmový tvorca”, ktorá je žánrovo zameraná na krátky animovaný film. Mladí amatérski tvorcovia si vybrali tému “Ako pomáhať druhým”. V krátkom animovanom filme v rozsahu 90 sekúnd predviedli svoj talent v dabingu, kreativite a tiež technickú zdatnosť , vďaka čomu získali pekné 3.miesto.

  Vyhodnotenie 5.ročníka súťaže prebiehalo v Bratislavskej Inchebe na veľtrhu Bibliotéky, kde boli ocenení. Video je možné zhliadnuť na avv.sk pod názvom “Neváhaj a pomôž”. Tematicky je zamerané na šikanovanie mladšieho spolužiaka. Víťazom gratulujeme.

 • Protidrogový vlak opäť v Martine

  V utorok 29.10. podvečer sme mali možnosť prezrieť si protidrogový vlak pristavený na martinskej vlakovej stanici. Túto skvelú preventívnu aktivitu navštívili "dobrovoľne prihlásení" žiaci 6.,8. a 9. ročníka. V priebehu 90 minút sme si prežili osud 3 drogovozávislých mladých ľudí. Vyskúšali sme na vlastnej koži, ako sa cíti opitý človek, odolali sme lákavej ponuke v bare, videli sme miesto tragickej havárie, celu vo väzení, drogový brloh i tragické miesto činu. Veľmi reálnym a zaujímavým spôsobom sme sa tak dozvedeli o dôsledkoch nielen drogovej ale aj inej závislosti. O otroctve, ktorú závislosť spôsobuje, ako a prečo byť dostatočne silný a vedieť povedať NIE hneď na začiatku...

 • Jesenná brigáda

  V sobotu 16.11.2019 o 8:30 hod.  sa v prípade priaznivého počasia uskutoční už tradičná jesenná brigáda zameraná na úpravu  okolia našej školy. Potrebujeme pohrabať najmä opadané lístie, preto je vhodné doniesť si so sebou aj náradie.

  Káva a čaj na zohriatie a po ukončení brigády výborný guláš tiež nebudú chýbať!

 • Nádherná jeseň na našej škole

  Takúto krásavicu pani Jeseň urobili naši šikovní štvrtáci  spolu so svojou tvorivou pani vychovávateľkou Miškou.

 • Kuchtenie MALÝCH GAZDINIEK

 • Oznam o zmene režimu vyučovania na 2. stupni dňa 14.11.2019

  Dňa 14.11.2019 sa v 8. a 9. roč. uskutoční  testovanie  žiakov KOMPARO zo SJL a MAT (9. roč.) a zo SJL, MAT, GEG, BIO a  všeobecných študijných predpokladov (8.roč.). Z tohto dôvodu budú mať žiaci týchto ročníkov skrátené vyučovanie do cca 11.15 hod.

  Žiaci 5., 6. a 7. roč. budú mať taktiež  upravený režim vyučovania. Majú pripravené náhradné vzdelávacie aktivity v škole alebo mimo areálu školy. Predpokladaný koniec vyučovanie pre 5. roč. je o 12.00 hod a pre 6. a 7. ročník je o 12.30 hod.  

  Desiatu si budú môcť žiaci zakúpiť pred 1. hod. Obed sa vydáva od 11.30 hod.

 • Pozvánka na prednášku o Hejného metóde

 • Piataci v Tatrách

  V piatok 25. 10 2019 sa trieda 5.B zúčastnila exkurzie do interaktívnej galérie Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici. Netradičnou formou, podľa hesla „Hrajme sa s rozumom“  – sme sa tu na stanovištiach pomocou hlavolamov, kreatívnych a hudobných hračiek zoznámili s rôznymi profesiami. 

  V prekrásnom jesennom počasí nasledovala  turistická vychádzka k jazierku, keď sme sa kochali výhľadmi na Lomnický štít a okolité kopce a tešili sa z prírodných krás našich veľhôr. V príjemnom prostredí sme mohli využiť kolobežky, detskú lanovú dráhu, šmýkačky, obdivovať ryby i počlnkovať sa. A keďže nám nechýbala ani dobrá nálada, podvečer sme sa plní zážitkov vrátili domov.

  MtKli

   

  A aj podľa správ a oznámení detí:

  Na výlet sme išli do Tatier. V Tatrách sme boli v interaktívnej galérii. Mohli sme sa tam hrať so všetkým, čo tam bolo. Potom sme sa boli prejsť ku jazierku. Boli tam aj kolobežky a dráhy vo vzduchu. Dalo sa prejsť okolo jazierka a bolo tam mini mólo. Boli tam aj ryby. Hrali sme výklepky a behali sme po celom areáli. Bolo tam super, musím tam prísť ešte raz.

  V piatok sme boli v Tatrách. Boli sme v Dobrej hračke. Potom bol rozchod a kúpil som si magnetku. Boli sme pri jazere a vozil som sa tam na freestylovej kolobežke. Robili sme si na nich preteky.

  V piatok sme boli vo Vysokých Tatrách v interaktívnej galérii Dobrá hračka. Tam sme sa rozdelili na dve skupiny. Potom sme si vyskúšali rôzne povolania, napr. astronaut, kapitán lode, módna návrhárka, policajt, atď... Potom sme išli ku jazierku. Bolo tam pekne. Našli sme ryby. Dali sme im tucky. Potom sme mali rozchod. Mirka sa so mnou rozdelila o hranolky. Bolo úžasne.

  Oznamujeme vám, čo bolo na výlete Vysoké Tatry. V piatok boli žiaci 5.B na výlete vo Vysokých Tatrách. Boli v galérii Dobrá Hračka aj v parku Relax Park. Mali rozchod, pokúpili si všeličo ... Ďakujeme za počúvanie. Vaše rádio Tatry

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícka základná škola s materskou školou Antona Bernoláka v Martine
  Ul. S. Tomášika 1, Martin

  skola@bernolaka.sk
  www.bernolaka.edupage.org
 • KZŠ 043/4270 461
  sekretariát RŠ 0911 964929

  1. stupeň 0911 964933

  MŠ 043/4304 710

  JMC 043/4304 711

  Šp. pedagóg 0948 496 120

  Školská jedáleň 0940 748 268
  web stránka ŠJ - sjtomasikova1.sk
  e-mail - sjbernolaka@sjtomasikova1.sk

Fotogaléria