Rada školy

Navigácia

 • Vybíjaná štvrtákom sadla

  V pondelok si naši štvrtáci vybojovali postup zo skupiny A 🏐 a hneď v piatok sa  mohli zúčastniť finálového kola okresných majstrovstiev vo vybíjanej najmladších žiakov. Okrem víťazného pohára 🏆získali aj ďalší postup, zúčastnia sa regionálneho kola súťaže v Turčianskych Tepliciach. Všetkým dvanástim hráčom  gratulujeme k úspechu 🥇 a držíme palce v regióne 👍.

 • Testovanie 5 - OZNAM

  Testovanie 5 - OZNAM

   

  Dňa 21. novembra 2018  (streda) udeľujem

  riaditeľské voľno žiakom 6., 7., 8. a 9. roč. ZŠ

   

  z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 5. roč. (Testovanie 5).

  Všetci žiaci 2. stupňa (6., 7., 8., a 9. roč.) sú z obedu odhlásení, ak majú záujem o obed, musia sa prihlásiť.

  Zároveň oznamujem, že výchovno-vzdelávací proces v MŠ, Prípravnom roč., 1. – 4. ročníku a v ŠKD bude prebiehať v plnom rozsahu podľa rozvrhu.  

                                                                                                                        Ing. Ján Chabada, riaditeľ školy

 • Jesenná brigáda

  V sobotu 17.11.2018 o 8:30 hod nás Rodičovské spoločenstvo pozýva na jesennú brigádu zameranú na úpravu  okolia našej školy. Potrebujeme pohrabať najmä opadané lístie, preto je vhodné doniesť si so sebou aj náradie  /hrable/.

  Nebude  chýbať ani čaj a káva na zohriatie a po ukončení brigády výborný guláš z kuchyne pána Jedináka!

  -ich-

 • Deň pomoci deťom

  Takýto prívlastok mal v tomto roku 9. november. V tento deň sme sa zúčastnili akcie Hodina deťom. Je to celoročná verejná zbierka Nadácie pre deti Slovenska, ktorú možno podporiť darcovskou SMS , darom na účet nadácie alebo príspevkom do pokladničiek. A práve touto formou sme aj my prispeli k jej realizácii. Slušne a veľmi trpezlivo sme v tento deň oslovili veľké množstvo ľudí v obchodnom centre Tulip, Campo di Martin, pri Kauflande či v centre mesta. Niektorí z nich boli takí uponáhľaní či zamyslení, že sa ani nezastavili a nevšímali si nás. Avšak tí, ktorí tak urobili a prispeli do pokladničiek, pomohli naplniť sen Hodiny deťom – aby bolo každé dieťa šťastné. Vďaka týmto darcom a nášmu odhodlaniu a vytrvalosti sa nám podarilo vyzbierať 415,21 eur. Tešíme sa, že sme sa takto mohli stať súčasťou obrovského množstva dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní pomôcť deťom, mladým ľuďom a ich rodinám prekonávať náročné životné situácie.

  Žiaci piatich tímov z 8. B

 • Opäť na Bibliotéke a nielen kvôli knihám

  Do galérie Opäť na Bibliotéke a nielen kvôli knihám boli pridané fotografie.

  Vo štvrtok 8.11. sme sa my, žiaci z 8. B a štvorica zo 6. B, zúčastnili knižného veľtrhu Bibliotéka v bratislavskej Inchebe, na ktorom sa prezentovali všetky známe slovenské vydavateľstvá i niekoľko zahraničných. Počas celého dňa prebiehali  besedy so spisovateľmi, autorské čítania či krsty kníh.

  My sme sa zúčastnili besedy s Danielom Hevierom. Hovoril o hravom vyučovaní slovenčiny a o jeho tvorivom písaní, pri ktorom spolupracuje so žiakmi. Videli sme tiež besedovanie s Ľubomírom Feldekom či diskusiu, ktorú moderovali známy literárny vševed Dado Nagy.

  Vďaka zárobku z jesenných trhov mohli pani učiteľky kúpiť veľa nových, pútavých kníh pre nás tínedžerov  – mladších i starších žiakov druhého stupňa, pre chlapcov aj dievčatá. Všetky už na vás čakajú v knižnej zóne.

  Súčasťou Bibliotéky je už nejaký ten rôčik súťaž Mladý filmový tvorca, do ktorej sa zapojili: Sára Haverlová, Ema Hunčíková, Tomáš Ovsianka a Jakub Veloch. Táto štvorica vytvorila krátky animovaný film na tému Bezpečne do školy, vďaka ktorému získala prvé miesto v kategórii žiakov 2. stupňa ZŠ. Ako absolútni víťazi kategórie získali ceny nielen pre seba, ale aj pre školu – poukážku na neuveriteľných 150 eur na nákup kníh. V mene školy im za výhru veľmi ďakujeme.

  Z tohto príjemného knižného podujatia neodišiel žiadny knihomil s prázdnymi rukami. Už sa tešíme na ďalšie putovanie za knihami.

                                                                                                  Žiaci 8. B

 • Oznam o zmene režimu vyučovania (5.,6.,7. roč.)

  Z dôvodu testovania žiakov  8. a 9. roč. (KOMPARO)  dňa  15. 11.2018 budú mať  žiaci 5., 6. a 7. roč. upravený režim vyučovania, t.j.  žiaci  majú pripravené vzdelávacie aktivity v škole alebo mimo areálu školy. Predpokladaný koniec vyučovania pre triedy 7.A a 7.B  je o 12.30.

  Desiatu si budú môcť zakúpiť pred 1. hod.

 • PODPORTE SVOJU ŠKOLU A VYHRAJTE SUPER CENY

  Reč je o súťaži "Na nový level" a značke Školská technika, vďaka ktorej môžu slovenské školy vyhrať 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou učebňou.

  Ako?

  Stačí za ňu hlasovať prostredníctvom webu www.nanovylevel.sk.

  Každý jeden hlas je dôležitý, aby sa na nový level dostala práve naša škola.

  Hlasovanie prebieha do 31.12.2018.

  Výherná škola bude vybavená najmodernejšou počítačovou učebňou, revolučným interaktívnym riešením, tlačiarňami, vizualizérom a všetkým čo k tomu patrí. Každý jeden hlasujúci je taktiež v hre o super ceny. Hlasovanie a viac info na www.nanovylevel.sk.

  Novinky z priebehu súťaže aj na Facebooku.

  Haverlová Mária

 • Vyhodnotenie jesenných trhov

  Milí učitelia, milí žiaci

  • Tento školský rok sa jesenné trhy uskutočnili v organizácií pracovníkov JMC dňa 29.10. 2018 v dopoludňajších hodinách pre žiakov školy a popoludní pre rodičov.


  • Týmto by sme sa chceli srdečne poďakovať všetkým učiteľom, žiakom, ktorí sa zapojili do výroby dekoračných a iných výrobkov, zákuskov, mafín a iných dobrôt v spolupráci s rodičmi úprimné ĎAKUJEME


  • Osobitnú pochvalu udeľuje vedúca centra Vencelová žiačkam, ktoré dobrovoľne pomáhali triediť výrobky, baliť ich a oceňovať žiačke z 5.A. Magdaléne Adamčákovej, Mirke Šichtovej a Miške Gémešovej úprimné ĎAKUJEME


  • Poďakovanie patrí aj všetkým žiakom školy I. a II. stupňa, ktorí predávali výrobky v popoludňajších hodinách, najmä však žiakom, ktorí ostali predávať poobede  a to ( Kataríne Šimlaštíkovej z 3.A., Eme Zajasenskej z 5.A., Alžbete Orávikovej, Magdaléne Adamčákovej, Miške Gémešovej a Mirke Šichtovej, zo 6.B. Filipovi Fojtíkovi, zo 7.B. Antónii Romančíkovej, Kataríne Kopčíkovej, Tomášovi Maretovi, z 8.B. Márii Brinckovej, Nine Sýkorovej, z 9.A. Marianne Kralovanskej a Alžbete Bosini, z 9.B. Gabike Fojtíkovej a iným, na ktorých sme zabudli úprimné ĎAKUJEME  • Prosíme všetkých žiakov, ktorí priniesli zákusky, aby si vyzdvihli plastové nádoby a iné obaly, ktoré sa nachádzajú v JMC a tiež predávajúcich, ktorí si zabudli kalkulačky a pokladničky.


  Suma, ktorá sa podarila vyzbierať vďaka Vám je  1362,45 € . Tento výťažok bude použitý na dokúpenie kníh do školskej knižnici na I. a II. stupni. Tešíme sa z toho, že vďaka Vám si zveľadíme, doplníme knižnice o zaujímavé knihy, ktoré budú slúžiť všetkým vášnivým čiteteľom. Veríme, že aj tí, čo neradi čítajú siahnu po knihe, ktorá ich zaujme a aspoň trochu vzbudi záujem o literatúru.

  Srdečne ďakujeme všetkým za podporu :)


 • Výsadba lipy

  Lipa je strom zaujímavý dlhovekosťou a kvetmi s liečivými účinkami. A zároveň je aj národný strom Slovanov. Naši žiaci s nadšením prijali ponuku zapojiť sa do výsadby líp na zelenej ploche parkoviska MSD v Jahodníckych hájoch. Šikovní a pracovití chlapci deviataci sa roboty nebáli a s radosťou prispeli k dobrej veci. –ah-

 • Babička

  Jeseň je obdobím umeleckých diel prírody, ktorá je ako krásna paleta. Stromy ohromujú pestrými farbami. Takýmto krásnym umeleckým dielom ja aj človek v jeseni života. V októbri sme si  pripomenuli  a možno aj intenzívnejšie uvedomili  potrebu úcty k starším. Naši žiaci  sa aj tento rok snažili  spríjemniť   starkým  jedno popoludnie  v ich klube. Štyria žiaci druhého stupňa sa im prihovorili  slovami známych slovenských básnikov a 26 speváčikov z prvého stupňa v hudobnom sprievode pani učiteľky zaspievali obľúbené piesne zo svojho repertoáru.

  Staroba je výzva. Pripomína nám, aby sme nestrácali čas a jeden druhému práve teraz povedali milé slovo, že sa máme radi.

 • Czech and Slovak century

  28. októbra 2018 si obyvatelia Českej a Slovenskej republiky pripomenuli 100. výročie od vzniku ich spoločného nezávislého štátu – Československej republiky.

  Za uplynulých 100 rokov boli Česi a Slováci svedkami mnohých udalostí a ľudských príbehov, ktoré budú mať vždy svoje miesto v ich histórii. Všetko sa začalo v roku 1918, keď sa túžba oboch národov po vlastnom štáte stala realitou.

  Túto významnú udalosť sme si pripomenuli aj v našej škole programom Czech and Slovak century,, v ktorom nám žiaci deviateho ročníka predstavili známe osobnosti – štátnikov, vedcov, umelcov, hercov, či športovcov, ktorí predstavujú pre nás, ľudí 21. storočia, obrovský zdroj inšpirácie. Program predstavili žiaci 9. A triedy  v anglickom jazyku a obohatil ho svojím spevom Jakub Veloch zo 6. B.

 • Chutné dobroty

  Nielen škola, ale aj krúžky sú už rozbehnuté v plnom prúde a ani náš krúžok Pečieme s Tinou nezaháľa. Aj tento školský rok pokračujeme v staronovej zostave a tešíme sa, čo nové sa naučíme piecť. Samozrejme, tie najlepšie recepty „oprášime“, prípadne pozmeníme a najchutnejšie a víťazné koláčiky napečieme znova. Dievčatá už mali možnosť ukázať svoje skryté talenty pri príprave a spracovaní cesta, z ktorého „vyčarovali“ napríklad lievance, jablkové hrebene či cookies. Je vidieť, že im to ide čoraz lepšie. A otestovali sme už aj novú školskú kuchynku, ktorej novotu prekryla vôňa upečených muffinov. Kuchynka obstála na jednotku s hviezdičkou a dievčatá v zdatnosti a šikovnosti tiež. Len tak ďalej, pekárky.

      Martina Beláková                                                                                                                                                                     

 • Testovanie prvákov

  Ako sú na tom naši prváčikovia v pohybových predpokladoch? 17.októbra 2018 si vyskúšalo testy 41 prvákov. Vo svojich výkonoch nás prekvapili nad naše očakávania. Prváčikom nechýbala radosť z pohybu, nadšenie z hry a aktívna  snaha o dodržiavanie pravidiel. Vďaka testom sa nám podarilo identifikovať aj výrazné športové talenty, prvenstvo vo viacerých disciplínach získal prváčik Šimonko Stolárik. Gratulujeme.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Vo štvrtok 18.10. sme sa zapojili do celosvetovej akcie " Milión detí sa modlí ruženec" za pokoj a mier vo svete. Začali sme sa modliť o 9.00 ráno cez školský rozhlas. Eliška z 3.B

 • Dopravné ihrisko

  Na konci septembra sme si boli my tretiaci a štvrtáci vyskúšať naše teoretické vedomosti z dopravnej výchovy v praxi na dopravnom ihrisku. Jazdili sme na rôznych dopravných prostriedkoch.

  V septembri turisti z našej školy putovali do Skalného sanktuária Božieho Milosrdenstva na hore Butkov pri Ladcoch. Všetkým doporučujú toto miest navštíviť.

  V stredu 17.10. nás naše pani učiteľky za odmenu v Prázdninovej čitateľskej súťaži zobrali do CINEMAXU. Veľmi sme sa potešili. Boli sme na peknej rozprávke, ktorá sa volala Princezná a dráčik. Pani učiteľkám ĎAKUJEME. Eliška z 3.B ;-)

 • Prvenstvo po penaltovom rozstrele...

  Začal sa ďalší ročník populárnej celoročnej minifutbalovej ligy mladších žiakov a žiačok, ktorý prebieha na ZŠ Hurbanova. Za účasti družstiev -  Hurbanova, Turany, Mudroňova, Evanjelická, Priekopa, a Bernoláka sa rozbehol počet siedmych turnajov, ktoré určia celkového víťaza korunovaného - Pohárom víťaza okresu - a zlatými medailami. Turnaje budú prebiehať každý mesiac. Už máme 1. turnaj za sebou. Potešiteľné je že s úspešným koncom pre našu školu. S novým zložením družstva, ktoré prekvapilo prvenstvom pred Evanjelickou a Hurbankou! Oživenie priniesli do kolektívu chalani - Púpava, Danko, Botka.

  Výsledky našich:      Bernoláka   -    Turany     2  :  0

                                  Priekopa    - Bernoláka   0  :   6

                                                    Finále:

                                   Bernoláka  -  Evanjelická        0  :  0

                                   Na  pokutové  kopy                     2 :  1

       

  Mená našich víťazov - T. Púpava, J. Veselka, F. Poláček, A. Koteleš, O. Botka, T. Danko, A Krištofíková, J. Brincka  ​​​

 • Účelové cvičenie

  Do galérie Účelové cvičenie boli pridané fotografie.

  V piatok 19.10.2018 mali  žiaci 2. stupňa  celodenné účelové cvičenie, ktoré je zamerané na vzdelávanie a rozvoj zručností a návykov potrebných na ochranu života a zdravia.  ÚC prebiehalo v dvoch častiach: teoretickej, ktorá sme realizovali v škole, a praktickej, ktorá prebiehala   v športovom areáli JLF.

  Žiaci 5. a 6. ročníka absolvovali vzdelávanie na tému prevencia požiarnej ochrany, kde sa naučili základné zásady, ako sa správať pri vzniku požiaru, čo robiť, keď vypukne požiar doma, v nákupnom centre, v prírode a zásady prevencie, aby požiar vôbec nevznikol.

  Žiaci 7. roč. mali témy zamerané na témy orientáciu v teréne a dopravnú výchovu, kde si utvrdili rôzne pravidlá pohybu po cestnej komunikácii hlavne na ich obľúbených dopravných prostriedkoch: kolobežkách, korčuliach, bicykloch a skejtbordoch a longboardoch.

  Najstarší žiaci 8. --  9. roč. nacvičovali, ako postupovať pri záchrane života pri bezvedomí, pri zlomeninách, pri infarkte, epileptickom záchvate, pri šoku atď. Táto časť prebiehala v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi z SČK a pomohli nám aj naši bývalí žiaci, ktorí sú taktiež členmi SČK.

  Veríme, že tieto dôležité vedomosti a zručnosti, ktoré si žiaci počas ÚC osvojili, budú schopní využiť a použiť tak, aby ochránili svoj život alebo aj život iných ľudí.

  Krásny slnečný jesenný deň sme si užili  a zavŕšili turistickou vychádzkou a športovými aktivitami v športovom areáli JLF.

  Danka Kubičková

 • Celoslovenská súťaž Expert je tu opäť.

  Na tejto súťaži je dobré to, že si žiaci rozširujú všeobecný prehľad a  v deň súťaže  si môžu vybrať 2 témy z ponúkaných.

  Súťaž sa bude konať vo štvrtok až 29. novembra dopoludnia na našej škole, zúčastnia sa jej prihlásení žiaci.

  POZOR: Prihlásiť sa treba do budúceho  piatku 26.októbra 2018 u pani učiteľky Hlúbikovej, školskej koordinátorky pre súťaž EXPERT a to spolu so štartovným 4 Eurá.

  Pre piatakov a šiestakov,  ktorí doteraz riešili Všetkovedka   sú  ponúkané 2 témy z oblastí prírodovedy, geografie, biológie, matematiky, slovenského jazyka, dejepisu, výtvarnej a hudobnej výchovy.

  Siedmaci, ôsmaci a deviataci si v deň súťaže vyberajú spomedzi šiestich ponúkaných  tém:

  Dejiny, udalosti, umenie,  Svetobežník,  Mozgolamy,  Do you speak English? Tajomstvá prírody, Góly, body sekundy.

  Ďalšie informácie o súťaži nájdeš aj a ponúkanom letáčiku v každej triede, kompletné informácie nájdeš na webovej stránke www.sutazexpert.sk, kde si môžeš aj online vyskúšať vlaňajšie  testy. najlepší experti budú ocenení peknými vecnými cenami, prípadne získajú ako spomienku Diplom účastníka  a získavaš body aj na prihlášku na ďalšie  štúdium  na strednej škole.

 • Duchovné cvičenia deviatakov na Malinom Brde

  Naša katolícka škola má svoje pevné základy, tradície i svoj program. V ňom majú pevné miesto duchovné cvičenia žiakov deviateho ročníka. Aj teraz sa obe deviatacké  triedy so svojimi triednymi vybrali na „ducháče“. Ich miestom boli chaty na Malinom Brde. V tomto eldoráde zimných športov sme počas vrcholiaceho babieho leta, strávili tri dni a dve noci. Cestovali sme v piatok ráno vlakom do Ružomberka, odtiaľ sme prešli peši do Hrabova. Tam sme nastúpili do osemmiestnej lanovky, ktorá nás vyviezla do lyžiarskeho strediska. Spolu s nami cestovali aj deviataci z Katolíckej školy Dobrého Pastiera zo žilinského sídliska Solinky. Obe školy boli ubytované v dvoch neďalekých chatách. Duchovnú obnovu viedol Dušan Pecko – farár farnosti na Solinkách. Bývalý martinský kaplán spustil pilotný projekt duchovnej obnovy dvoch katolíckych škôl. Z Martina a zo Žiliny. Sám bol zvedavý, ako to celé dopadne. Cvičenia boli pod drobnohľadom aj nášho diecézneho biskupa Tomáša Galisa. „ Otcovi biskupovi sa veľmi páčila táto myšlienka a túto snahu požehnal. Povedal, že sa bude za nás všetkých modliť,“ hovoril Dušan Pecko, ktorý ocenil priateľskú atmosféru medzi oboma školami počas duchovnej obnovy. „ Žiaci boli počas programu pozorní a veľmi ich obohatila v sobotu večer modlitba príhovoru,“ poznamenal duchovný vodca podujatia. Naozaj, v šere útulnej miestnosti, zazneli v intímnej chvíli slová povzbudenia od mladých animátorov. Mnohých žiakov zasiahli až tak, že sa po ich tvárach kotúľali nefalšované slzy dojatia. Na záver Dušan Pecko všetkým poďakoval a okrem iného počas nedeľnej svätej omše deviatakom povedal . „ Je na vás čo si odtiaľto odnesiete. Nemusíte si zobrať nič, ale môžete sa domov vrátiť iní.“

                                                                                                                                         -mil-

 • Riaditeľské voľno žiakov 1. stupňa

  Na základe § 3 ods. 10 vyhlášky č. 518 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky zo 17. decembra 2010, ktorou sa mení vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach o organizácii školského roka na základných školách, na stredných školách, na základných umeleckých školách, na praktických školách, na odborných učilištiach a na jazykových školách Vám oznamujem, že udeľujem

  dňa 19. októbra 2018 (piatok)

  riaditeľské voľno

  žiakom 1. stupňa ZŠ

   

  Riaditeľské voľno bude poskytnuté z prevádzkových dôvodov – celoplošné školenie pedagógov 1. stupňa – Hejného matematika   v dňoch 19. – 21.10.2018.

  Zároveň vám oznamujeme, že uvedený deň nebude  v prevádzke ani školský klub detí.

   

  Školské vyučovanie  sa začne v pondelok 22. októbra 2018.

                                                                                                                                    Ing. Ján Chabada, riaditeľ

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícka základná škola s materskou školou Antona Bernoláka v Martine
  Ul. S. Tomášika 1, Martin

  skola@bernolaka.sk
  www.bernolaka.edupage.org
 • KZŠ 043/4270 461
  sekretariát RŠ 0911 964929

  1. stupeň 0911 964933

  MŠ 043/4304 710

  JMC 043/4304 711

  Šp. pedagóg 0948 496 120

  Školská jedáleň 0940 748 268
  web stránka ŠJ - sjtomasikova1.sk
  e-mail - sjbernolaka@sjtomasikova1.sk

Fotogaléria