Rada školy

Navigácia

 • Prerušenie prevádzky materskej školy počas jarných prázdnin

  Riaditeľstvo Katolíckej ZŠ s MŠ A. Bernoláka oznamuje, že z dôvodu nízkeho záujmu o prevádzku materskej školy počas jarných prázdnin (9 detí) a vysokej chorobnosti

  sa prerušuje prevádzka MATERSKEJ ŠKOLY

  od 19.2.2018 (pondelok) do 23.2.2018 (piatok).

  Prevádzka materskej školy sa začne v pondelok 26.2.2018.

 • Školské kolo prednesu - Hviezdoslavov Kubín

  Štvrtkové dopoludnie patrilo recitátorom. Žiaci v školskom kole prednesu poézie a prózy vydali zo seba len to najlepšie. Vybrať favorita nebolo vždy jednoduché, lebo každý recitátor sa nás snažil vtiahnuť do svojho úryvku, aby sme spolu s ním text prežívali. Ocenili sme výkony viacerých, hoci do okresného kola môže postúpiť len jeden recitátor v každej kategórii. Postupujúcim prajeme, nech sa im darí aj v ďalších kolách a všetkým, ktorí sa zúčastnili školského kola, blahoželáme a ďakujeme za krásny zážitok.

  Vyhodnotenie:

  2. kategória – poézia

  1.miesto – Andrej Sim 5.A

  2.miesto – Adriána Laceková 6.A

  3.miesto – Dávid Janči 5.A

   

  2. kategória – próza

  1.miesto – Jakub Mazúch 6.B

  2.miesto – Katarína Kopčíková 6.B

  3.miesto – Ema Hunčíková 5.B

   

  3. kategória – poézia

  1.miesto – Bianka Radačovská 9.A

  2.miesto – Alžbeta Sušienková 9.B

  3.miesto – Veronika Olasová 8.B

                      Anna Čechová 7.B

   

  3. kategória – poézia

  1.miesto – Slávka Holubiaková 8.A

  2.miesto – Ema Šušková 7.A

  3.miesto – Alžbeta Baľová 7.B

 • Do krajského kola geografickej olympiády postúpili Peter Koyš a Ján Okál

  Všetci žiaci, ktorí majú radi geografiu si overili svoje vedomosti najskôr v školskom kole, odkiaľ postúpili najlepší do okresného kola. Tam sa katolícka škola opäť nestratila. Naopak, naši žiaci patrili medzi najlepších „geografov“ v okrese. V nabitej konkurencii 39 žiakov 5. ročníka zvíťazil Oliver Korbeľ, Daniel Chochula obsadil 5. miesto. V kategórii 8.-9. ročníka obsadil spomedzi 32 žiakov skvelé 2. miesto Peter Koyš a na 3. mieste skončil Ján Okál. V prvej šestici ešte figuroval na 5. mieste Tobiáš Kozman. Peter Koyš a Ján Okál  budú reprezentovať našu školu i náš okres v krajskom kole. Kategória 5. ročníka nie je postupovou na krajské kolo. Všetkým úspešným riešiteľom geografickej olympiády ďakujeme za peknú reprezentáciu Katolíckej školy s materskou školou Antona Bernoláka a postupujúcim prajeme veľa šťastia v krajskom kole.                                                                         –mil-

 • Ročník opäť zabával ročník

  Tradícia spoznávania našich ročníkov na druhom stupni mala na sklonku fašiangu svoje ďalšie pokračovanie. Tentoraz si pripravili ôsmaci, pod režisérskou taktovkou Ľudmily Mihálikovej a Martiny Belákovej, zaujímavý program, ktorý predviedli siedmakom. Siedmaci spoznávali svojich starších spolužiakov a niečo viac sa dozvedeli aj o ich triednych učiteľoch. Do horúceho kresla zasadol triedny 8. A Milan Chochula a triedna 8. B Anna Hunčíková. Svojimi štipľavými otázkami ich prevetralo duo moderátorov – Slávka Holubjaková a Šimon Frátrik. Napokon pozvali ôsmaci do tanečného kola siedmakov a spolu sa dobre zabavili. Pri odchode z JM centra sa niektorí siedmaci zastrájali, ako a čím prekvapia oni svojich mladších spolužiakov.                                                                                                           –mil-

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Novinky v TV Berny

  Pozývame vás pozrieť si nové videá v sekcii TV Berny.

 • Valentín v predstihu

  Každoročne 14. február patrí všetkým ľuďom milujúceho srdca. Celý svet si pripomína  Deň sv. Valentína. Kto to vlastne bol? Svätý Valentín bol mučeník. Cisár Claudius vydal nariadenie, v ktorom sa písalo, že chlapci – vojaci sa nesmú oženiť. Cisár si myslel, že iba ako slobodní môžu byť dobrí vojaci. Pretože Valentín neprestal sobášiť mladých vojakov, tak ho skrátili o hlavu.

  V minulosti sa na deň svätého Valentína konali  rôzne zvyky. Jedna zo zvyklostí prikazovala mladým devám, aby napísali ľúbostné odkazy. Odkazy sa vložili do veľkej urny, ktoré si odtiaľ vyťahovali slobodní muži. Tí potom dvorili tej dievčine, ktorej odkaz si vytiahli.

  Dnes si deň Svätého Valentína prežíva každý po svojom. Aj my na škole sme si urobili taký spoločný Valentíns day. No nakoľko sa tento deň prekrýval s popolcovou stredou, tak sme mu venovali pozornosť už v utorok. Náš outfit sme si spestrili červenou farbou. A prečo práve červená? Je to farba vážnosti a majestátnosti. Táto farba sa spája so srdcom ako centrom našich citov – lásky, priateľstva ale aj utrpenia. Pri svätej omši sa používa v rámci sviatku či spomienky  na svätých mučeníkov. Vtedy má kňaz liturgické rúcho červenej farby. Okrem toho červená farba je farbou energie, života a silných či pozitívnych emócií. Vyžaruje aktivitu, dodáva pocit tepla. Povzbudzuje krvný obeh a pôsobí proti únave. Aj my sme sa pomocou  nášho oblečenia naladili pozitívne.  Náš odev sme obohatili červeným tričkom, nohavicami, sukňou či šatami alebo aspoň červenou šatkou.

 • Pečieme s Tinou

  Na krúžku skúšame ďalšie nové recepty, takže do našej zbierky ich zopár pribudlo, napríklad škoricové či syrovo – šunkové slimáky, škoricovo – karamelové cookies, perník ako „pavučinka“, syrové tyčinky...Niektoré z nich šikovní pekári piekli už aj doma a chutili aj ostatným členom rodiny. Sladké dezerty jednoznačne vedú, no zatiaľ nikto nepohrdol ani tými slanými. Počas pečenia sa farbia nielen koláčiky, ale aj naše líčka. Ak sa zastavíte v utorok okolo 15:30 v JMC a  zacítite vôňu šíriacu sa z kuchynky, bude to znamenať, že sa práve pečie v rúre niečo chutné.   

                                                                                                                              Tina a jej pekársky tím

 • Prerušenie vyučovania na 1. stupni ZŠ

  Riaditeľstvo Katolíckej ZŠ s MŠ A. Bernoláka oznamuje, že z dôvodu zvýšeného výskytu  akútnych respiračných ochorení a chrípky na 1. stupni ZŠ (36,1%)

   

  sa prerušuje školské vyučovanie žiakov 1. stupňa

  12.2.2018 (pondelok) a 13.2.2018 (utorok).

  V tieto dni budú žiaci 1. stupňa doma.

  Školské vyučovanie žiakov 1. stupňa sa začne v stredu 14.2.2018 svätou omšou o 8.00 hod v kostole na Severe (popolcová streda).

 • Prerušenie prevádzky MŠ

  Riaditeľstvo Katolíckej ZŠ s MŠ A. Bernoláka oznamuje, že z dôvodu zvýšeného výskytu  akútnych respiračných ochorení a chrípky v materskej škole (58,75%)

   

  sa prerušuje prevádzka MATERSKEJ ŠKOLY

   od 12.2.2018 (pondelok) - 14.2.2018 (streda).

  V tieto dni budú deti MŠ doma.

  Prevádzka materskej školy sa začne vo štvrtok 15.2.2018.

   

 • Karneval I. a II. stupňa

  Tak ako to býva tradíciou každý rok v období Fašiangov, aj tento školský rok sme absolvovali Karneval (1.2. 2018). V doobedných hodinách žiaci II.stupňa a od 15:00 žiaci I.stupňa spolu s rodičmi si pripravili masky, ktoré prezentovali. Žiaci II. stupňa mali možnosť zapojiť sa do hier, súťaží a vyhrať zaujímavé ceny. Okrem toho sme vyhodnocovali 10 individuálnych masiek z každej triedy jednu a taktiež 3 najaktívnejšie triedy, ktoré sa spolu zabávali a tancovali. S prípravou karnevalu pomáhal organizačný tím ôsmakov, za čo im patrí veľká vďaka. Žiaci I. stupňa mali rodinný karneval kde si spolu s rodičmi  pripravili krásne a netradičné rodinné masky. Medzi tanečnými kolami si mohli so svojimi rodičmi aj zasúťažiť. Vyhodnotili sa tie najkrajšie a najzaujímavejšie masky - rodinné, ale aj individuálne a zároveň bola aj tombola. Svoje brušká si všetky masky na záver posilnili výbornými šiškami s čajom. Nálada bola skvelá. Ďakujeme aj rodičom za pripravený pekný program.

 • Biblická olympiáda

  Tento týždeň svet vstúpil do olympijského týždňa. Už o pár dní budeme svedkami ZOH v Pjongčangu. Aj na našej škole je týždeň v znamení olympiád a súťaží. V pondelok sa žiaci druhého stupňa zapojili do školského kola Biblickej olympiády. Sily v biblických vedomostiach zameraných na knihy Genezis a Markovo evanjelium si zmeralo sedem súťažných tímov. Na treťom mieste sa umiestnila trojica chlapcov: Martin Belan, Lukáš Jedlovec a Tomáš Ovsianka z 5.B. Na 2. mieste skončili: Anna Čechová, Klára Kaššová a Jakub Švento zo 7.B. Víťazným družstvom na dekanátne kolo sa stali dievčatá: Tamara Biringerová, Andrea Cuľbová a Veronika Oravcová zo 6. B. Šiestačky zároveň vybojovali postup na dekanátne kolo. Všetkým účastníkom ďakujeme za čas, ktorý strávili pri štúdiu Svätého písma a víťazom blahoželáme.

  IĎM

 • Prípravný ročník - TV Turiec

  Reportáž si môžete pozrieť na:

  https://www.youtube.com/watch?v=lLOQ35uCjXk&sns=fb

   

 • Zvieratká žijúce v lese

  Teoretické a praktické vedomosti získané v škole a na environmentálnej výchove v Blatnici piataci využili pri príprave a prezentácii projektov z lesných stavovcov, čím sme ukončili pre nich zaujímavý tematický celok lesný ekosystém.

 • Lyžiarsky výcvik

  Naši siedmaci v piatok ukončili 5 - dňový lyžiarsky výcvik pod vedením pani učiteľky Vierky Mužilovej. 

  Vyšportovaní sa v pondelok vrátia do školských lavíc. Keďže si každý lyžovanie osvojil, veríme, že budú tento krásny šport ďalej zdokonaľovať.

 • Výsledky Testovania 5-2017

  Aj v tomto školskom roku prebehlo vo všetkých základných školách celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka, ktoré je známe pod názvom Testovanie 5. Cieľom testovania bolo získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na 2. stupeň (testujú sa teda vedomosti z primárneho vzdelávania – 1. stupeň ZŠ).   Testové úlohy boli zamerané na logické myslenie, porozumenie textu, overovanie hĺbky vedomostí a zručností či aplikáciu poznatkov v praktických súvislostiach.

  Žiaci boli testovaní z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Testovanie 5-2017 sa uskutočnilo 22. novembra 2017 na 1 481 základných školách. Testy písalo spolu 45 080  piatakov z celého Slovenska.

  Naši žiaci v tomto certifikovanom celoslovenskom testovaní obstáli nasledovne:

   

  Matematika

   

  Priemerná úspešnosť žiakov v SR – národný priemer                      64,7 % .

  Priemerná úspešnosť žiakov  našej školy                                 77,0 %.

  Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru    + 12,13 %

   

  Slovenský jazyk a literatúra

   

  Priemerná úspešnosť žiakov v SR                                                   62,8  %

  Priemerná úspešnosť žiakov našej školy                                    70,2 %

  Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti národnému priemeru       + 7,4

   

  Viac informácií nájdete na  http://www.nucem.sk/documents/46/testovanie_5_2017/tlacova_sprava

 • Výsledky testov KOMPARO

 • Pozvánka

 • Vianočné programy a besiedky alebo odkrývame skryté talenty

  V posledných dvoch týždňoch pred Vianocami si žiaci všetkých tried spolu s triednymi učiteľmi  nacvičili rozličné programy, divadielka,  hudobno-recitačné pásma, tvorivé dielne, v ktorých sa spoločne zamýšľali a pripomenuli si  duchovné posolstvo Vianoc.

  Žiaci a učitelia predviedli svoju tvorivosť  a (niekedy aj dobre skryté) talenty pred svojimi rodičmi na besiedkach  v priestoroch CVČ JMC alebo vo svojich triedach. Starší žiaci predviedli svoje predstavenia aj mladším spolužiakom a našim škôlkarom.

   JMC sa na dva týždne premenilo na divadelnú scénu, kde sa nacvičovalo, spievalo, recitovalo, tancovalo a  hralo, odohrávali sa  príbehy o Popoluške (nacvičili žiaci a triedne učiteľky  9.A a 9.B), príbeh o popletenom anjelovi Petronelovi a jeho vernom spoločníkovi Uriášovi (nacvičili žiaci a triedne učiteľky 6.B a 8.B), príbeh Dickensovej Vianočnej koledy o Duchovi Vianoc (nacvičili žiaci a triedna učiteľka 7.B), pásmo Vianočná abeceda (nacvičili skauti a vedúca skautov) a mnohé ďalšie, ktoré pri príprave stáli veľa síl a námahy, ale vo finále priniesli hercom aj divákom jedinečné  zážitky a krásne strávený spoločný čas.

  Ďakujeme všetkým učiteľom a žiakom , ktorí svojou snahou a tvorivosťou prispeli k tomu, aby sme si všetci znovu uvedomili, že Ježiš  - Láska sa narodil pre všetkých.

  DK

  Foto:  Vianočné programy a besiedky alebo odkrývame skryté talenty

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícka základná škola s materskou školou Antona Bernoláka v Martine
  Ul. S. Tomášika 1, Martin

  skola@bernolaka.sk
  www.bernolaka.edupage.org
 • KZŠ 043/4270 461
  0911 964929

  1. st. 0911 964933

  MŠ 043/4304 710

  JMC 043/4304 711

  Školská jedáleň 0940 748 268
  web stránka ŠJ - sjtomasikova1.sk
  e-mail - sjbernolaka@sjtomasikova1.sk

Fotogaléria