Rada školy

Navigácia

 • Pozvánka - 3. adventná nedeľa

  Pozvánka - 3. adventná nedeľa

  Srdečne pozývame rodičov a celú našu školskú rodinu na svätú omšu  v 3. adventnú nedeľu 16.12.2018 o 10.30 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe, na ktorej budú asistovať učitelia a žiaci našej školy.

 • Ôsmaci siedmakom

  Aj tento školský rok sme sa rozhodli, že budeme pokračovať v organizovaní podujatia Ročník poznáva ročník. Ako prví mali možnosť spojiť sily ôsmaci a predsviesť svoj talent siedmakom. Napriek všetkým prekážkám to dokázali a nacvičili program, ktorí pozostával z rôznych čísel, no najväčším prekvapením boli chlapci s folklórnym vystúpením. Na ukážku Vám prikladáme zopár záberov.

 • Predvianočné stretnutie s dôchodcami

     Stalo sa už dobrým zvykom, že deti z Katolíckej základnej školy chodievajú so svojím programom pozdraviť našich starších do Klubu kresťanských dôchodcov. Rovnako to bolo i 27.novembra 2018. Dievčatá Alexandra Kočanová, Natália Jurčíková, Klára Šenkárová a Barbora Tkáčová z 8.A triedy  a Jakub Veloch zo 6.B sa predstavili spoločným spevom aj sólovými piesňami. Zaspievali a zaspomínali si s dôchodcami na významné dni spred 100 rokov a osobnosti s nimi spojené. Spomienky sa krútili aj okolo Závodov ťažkého strojárenstva, ktoré mnohých obyvateľov susedných regiónov do Turca priviedli ponukou práce. Na záver sme si spoločne zaspievali starú turčiansku pieseň Letí, letí roj. Ďakujeme našim spevákom, ktorí program s p. učiteľkou Barabášovou pripravili a našu školu zase raz dobre reprezentovali.

 • Najväčší dar

  Pri príležitosti adventu si 30. novembra 2018 žiaci 8. B triedy pripravili pre svojich rodičov, priateľov a učiteľov program „Najväčší dar“ – adventné čítanie, spev a ozdobovanie Jesseho stromu. Stromu, pri ktorom možno čakať na Ježišov príchod a približovať sa k Vianociam prostredníctvom Jeho rodokmeňa.

  Advent je čas, kedy sa treba zastaviť, stíšiť, porozmýšľať a čakať. Vo svojom programe žiaci odovzdali všetkým prítomným nasledovné posolstvo: „Počas každého dňa adventu dostávame dar času, takže máme príležitosť stíšiť sa a čakať. Čakať na Boha, ktorý prichádza do maštale a pretvára sa na chlieb, po akom prahneme. Na Spasiteľa, ktorý nám, poškvrneným, prináša rúcho spásy.

  Vedieť čakať je umenie. Starostlivo zvažovať každý deň adventu a zostať bdelí, aby nám nič neuniklo. Veď prichádza On – náš výnimočný, zranený a zlomený Dar.“

 • Sväté omše počas ADVENTU

  Sväté omše v Kaplnke bl. sestry Zdenky v stredu počas adventu NEBUDÚ.

   

  Školské sväté omše:

  v piatok 7.12.2018 o 8.00 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe;

  v piatok 14.12.2018 o 8.00 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe;

  v piatok 21.12.2018 o 8.00 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe;

   

  v nedeľu 16.12.2017 o 10.30 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe.

   

  Dobrovoľné rorátne sväté omše každý utorok a stredu o 6.30 hod v Kostole Sedembolestnej Panny Márie na Severe

   

  Nech je tento Advent pre každého požehnaním.

 • MIKULÁŠSKA ZBIERKA

  Aj počas tohto ADVENTU by sme sa chceli podeliť s deťmi na Ukrajine. Od dnes do 13.12. je možné priniesť TRVANLIVÉ MŇAMKÁ  ;-) a odovzdať ich do pripravených krabíc na 1. a 2.stupni a tiež aj v MŠ. Za našu štedrosť nám už vopred ĎAKUJE pán farár Oleh Hryhoryk z Ukrajiny.

 • Divadelné predstavenie Pyšná princezná

 • Viem, čo viem?

  V utorok  20. 11. sa konal v poradí už 18. ročník okresnej dejepisnej súťaže „Viem, čo viem?“. Na tejto súťaži nechýbali ani naši žiaci z  ôsmeho a deviateho ročníka. Tento rok nás reprezentovali dve družstvá – chlapčenské a dievčenské.

  Za chlapcov súťažili z 8. B Jakub Hanzel a Jakub Švento a z 9. B to bol Tobiáš Kozman. Za dievčatá súťažili z 8. B Klára Kaššová, z 9. A Slávka Holubjaková a z 9.B Marta Veselková.

  Súťaž pozostávala zo siedmich kôl, ktoré preverili ich vedomosti z histórie mesta Martin a regiónu Turiec. Niektoré súťažné kolá boli zamerané i na vedomosti z geografie, biológie a literatúry. Jedno špeciálne kolo sa venovalo udalostiam osmičkových rokov, ktoré si tento rok pripomíname.

  Naša škola obstála výborne. Chlapci obsadili skvelé druhé miesto. Dievčatá nezaostali a skončili za nimi na treťom mieste.

  Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Matematická súťaž ZAMAT

  16.novembra 2018 sme sa my štvrtáci zúčastnili matematickej súťaže ZAMAT. Štyria žiaci z našich tried riešili rôzne úlohy. Za každú správnu úlohu sme prešli na ďalšiu. Boli celkom ťažké, ale popasovali sme sa s nimi. Nakoniec sme vybojovali krásne 3. miesto. Súťaž sa nám páčila. 

  Napísala žiačka 4.B

  Naši piataci - Zamaťáci nás reprezentovali krásnym 1. miestom.  Blahoželáme.

 • Jesenná brigáda

  Ďakujeme všetkým, ktorí  v sobotu 17. novembra venovali svoj voľný sviatočný čas úprave okolia našej školy. Aj nádherné slnečné počasie pozitívne prispelo k pracovnej aktivite všetkých zúčastnených.

  Ďakujeme tiež p. Jedinákovi za výborné koláčiky ku káve a už tradične chutný guláš po ukončení práce.

 • Cesta ľanového semienka

  Šiestaci zavítali do Múzea slovenskej dediny v Martine. Pani sprievodkyňa nás zaviedla do tkáčskej dielne a ukázala nám, ako kedysi ľudia získavali z malého ľanového semienka plátno na obrusy či košele. Dozreté a vysušené ľanové stonky, ktoré vyrástli zo semienok, trepali na drevenej trlici. Potom sa ľan česal na kovovom hrebeni, aby sa vlákno urovnalo. Z vyčesaného ľanu robili kúdeľ, z ktorej na praslici vyťahovali vlákna a spriadali ich na niť. Tú namotali na vreteno alebo kolovrátok. Z nej potom tkali na tkáčskych krosnách ľanové plátno. Dozvedeli sme sa, že priadli už 14 ročné dievčatá. Tí, ktorí si to chceli vyskúšať, usúdili, že to bola naozaj ťažká práca. Škola v múzeu učarovala poniektorým tak veľmi, že by si vedeli predstaviť tam aj pracovať. Samozrejme najlepšie by to bolo namiesto učenia sa v škole. A konkrétnu prácu, ktorou boli nadšení, bolo tkanie na tkáčskych strojoch, ktoré sa používajú v dnešnej dobe namiesto krosien a tkať na nich je oveľa jednoduchšie a menej namáhavé. Naši žiaci mali možnosť utkať si malý „koberček“ z nastrihaných látok rôznych farieb i materiálov. Niektorí z nich majú záujem kúpiť si vlastný tkáčsky stroj a tkať aj doma. Všetci sa jednoznačne zhodli na tom, že tkanie je zaujímavá činnosť, pri ktorej si možno oddýchnuť i porozprávať sa.

                                                                                                                                Martina Beláková

 • Vybíjaná štvrtákom sadla

  V pondelok si naši štvrtáci vybojovali postup zo skupiny A 🏐 a hneď v piatok sa  mohli zúčastniť finálového kola okresných majstrovstiev vo vybíjanej najmladších žiakov. Okrem víťazného pohára 🏆získali aj ďalší postup, zúčastnia sa regionálneho kola súťaže v Turčianskych Tepliciach. Všetkým dvanástim hráčom  gratulujeme k úspechu 🥇 a držíme palce v regióne 👍.

 • Testovanie 5 - OZNAM

  Testovanie 5 - OZNAM

   

  Dňa 21. novembra 2018  (streda) udeľujem

  riaditeľské voľno žiakom 6., 7., 8. a 9. roč. ZŠ

   

  z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 5. roč. (Testovanie 5).

  Všetci žiaci 2. stupňa (6., 7., 8., a 9. roč.) sú z obedu odhlásení, ak majú záujem o obed, musia sa prihlásiť.

  Zároveň oznamujem, že výchovno-vzdelávací proces v MŠ, Prípravnom roč., 1. – 4. ročníku a v ŠKD bude prebiehať v plnom rozsahu podľa rozvrhu.  

                                                                                                                        Ing. Ján Chabada, riaditeľ školy

 • Jesenná brigáda

  V sobotu 17.11.2018 o 8:30 hod nás Rodičovské spoločenstvo pozýva na jesennú brigádu zameranú na úpravu  okolia našej školy. Potrebujeme pohrabať najmä opadané lístie, preto je vhodné doniesť si so sebou aj náradie  /hrable/.

  Nebude  chýbať ani čaj a káva na zohriatie a po ukončení brigády výborný guláš z kuchyne pána Jedináka!

  -ich-

 • Deň pomoci deťom

  Takýto prívlastok mal v tomto roku 9. november. V tento deň sme sa zúčastnili akcie Hodina deťom. Je to celoročná verejná zbierka Nadácie pre deti Slovenska, ktorú možno podporiť darcovskou SMS , darom na účet nadácie alebo príspevkom do pokladničiek. A práve touto formou sme aj my prispeli k jej realizácii. Slušne a veľmi trpezlivo sme v tento deň oslovili veľké množstvo ľudí v obchodnom centre Tulip, Campo di Martin, pri Kauflande či v centre mesta. Niektorí z nich boli takí uponáhľaní či zamyslení, že sa ani nezastavili a nevšímali si nás. Avšak tí, ktorí tak urobili a prispeli do pokladničiek, pomohli naplniť sen Hodiny deťom – aby bolo každé dieťa šťastné. Vďaka týmto darcom a nášmu odhodlaniu a vytrvalosti sa nám podarilo vyzbierať 415,21 eur. Tešíme sa, že sme sa takto mohli stať súčasťou obrovského množstva dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní pomôcť deťom, mladým ľuďom a ich rodinám prekonávať náročné životné situácie.

  Žiaci piatich tímov z 8. B

 • Opäť na Bibliotéke a nielen kvôli knihám

  Do galérie Opäť na Bibliotéke a nielen kvôli knihám boli pridané fotografie.

  Vo štvrtok 8.11. sme sa my, žiaci z 8. B a štvorica zo 6. B, zúčastnili knižného veľtrhu Bibliotéka v bratislavskej Inchebe, na ktorom sa prezentovali všetky známe slovenské vydavateľstvá i niekoľko zahraničných. Počas celého dňa prebiehali  besedy so spisovateľmi, autorské čítania či krsty kníh.

  My sme sa zúčastnili besedy s Danielom Hevierom. Hovoril o hravom vyučovaní slovenčiny a o jeho tvorivom písaní, pri ktorom spolupracuje so žiakmi. Videli sme tiež besedovanie s Ľubomírom Feldekom či diskusiu, ktorú moderovali známy literárny vševed Dado Nagy.

  Vďaka zárobku z jesenných trhov mohli pani učiteľky kúpiť veľa nových, pútavých kníh pre nás tínedžerov  – mladších i starších žiakov druhého stupňa, pre chlapcov aj dievčatá. Všetky už na vás čakajú v knižnej zóne.

  Súčasťou Bibliotéky je už nejaký ten rôčik súťaž Mladý filmový tvorca, do ktorej sa zapojili: Sára Haverlová, Ema Hunčíková, Tomáš Ovsianka a Jakub Veloch. Táto štvorica vytvorila krátky animovaný film na tému Bezpečne do školy, vďaka ktorému získala prvé miesto v kategórii žiakov 2. stupňa ZŠ. Ako absolútni víťazi kategórie získali ceny nielen pre seba, ale aj pre školu – poukážku na neuveriteľných 150 eur na nákup kníh. V mene školy im za výhru veľmi ďakujeme.

  Z tohto príjemného knižného podujatia neodišiel žiadny knihomil s prázdnymi rukami. Už sa tešíme na ďalšie putovanie za knihami.

                                                                                                  Žiaci 8. B

 • Oznam o zmene režimu vyučovania (5.,6.,7. roč.)

  Z dôvodu testovania žiakov  8. a 9. roč. (KOMPARO)  dňa  15. 11.2018 budú mať  žiaci 5., 6. a 7. roč. upravený režim vyučovania, t.j.  žiaci  majú pripravené vzdelávacie aktivity v škole alebo mimo areálu školy. Predpokladaný koniec vyučovania pre triedy 7.A a 7.B  je o 12.30.

  Desiatu si budú môcť zakúpiť pred 1. hod.

 • PODPORTE SVOJU ŠKOLU A VYHRAJTE SUPER CENY

  Reč je o súťaži "Na nový level" a značke Školská technika, vďaka ktorej môžu slovenské školy vyhrať 3x plne vybavené počítačové učebne s interaktívnou učebňou.

  Ako?

  Stačí za ňu hlasovať prostredníctvom webu www.nanovylevel.sk.

  Každý jeden hlas je dôležitý, aby sa na nový level dostala práve naša škola.

  Hlasovanie prebieha do 31.12.2018.

  Výherná škola bude vybavená najmodernejšou počítačovou učebňou, revolučným interaktívnym riešením, tlačiarňami, vizualizérom a všetkým čo k tomu patrí. Každý jeden hlasujúci je taktiež v hre o super ceny. Hlasovanie a viac info na www.nanovylevel.sk.

  Novinky z priebehu súťaže aj na Facebooku.

  Haverlová Mária

 • Vyhodnotenie jesenných trhov

  Milí učitelia, milí žiaci

  • Tento školský rok sa jesenné trhy uskutočnili v organizácií pracovníkov JMC dňa 29.10. 2018 v dopoludňajších hodinách pre žiakov školy a popoludní pre rodičov.


  • Týmto by sme sa chceli srdečne poďakovať všetkým učiteľom, žiakom, ktorí sa zapojili do výroby dekoračných a iných výrobkov, zákuskov, mafín a iných dobrôt v spolupráci s rodičmi úprimné ĎAKUJEME


  • Osobitnú pochvalu udeľuje vedúca centra Vencelová žiačkam, ktoré dobrovoľne pomáhali triediť výrobky, baliť ich a oceňovať žiačke z 5.A. Magdaléne Adamčákovej, Mirke Šichtovej a Miške Gémešovej úprimné ĎAKUJEME


  • Poďakovanie patrí aj všetkým žiakom školy I. a II. stupňa, ktorí predávali výrobky v popoludňajších hodinách, najmä však žiakom, ktorí ostali predávať poobede  a to ( Kataríne Šimlaštíkovej z 3.A., Eme Zajasenskej z 5.A., Alžbete Orávikovej, Magdaléne Adamčákovej, Miške Gémešovej a Mirke Šichtovej, zo 6.B. Filipovi Fojtíkovi, zo 7.B. Antónii Romančíkovej, Kataríne Kopčíkovej, Tomášovi Maretovi, z 8.B. Márii Brinckovej, Nine Sýkorovej, z 9.A. Marianne Kralovanskej a Alžbete Bosini, z 9.B. Gabike Fojtíkovej a iným, na ktorých sme zabudli úprimné ĎAKUJEME  • Prosíme všetkých žiakov, ktorí priniesli zákusky, aby si vyzdvihli plastové nádoby a iné obaly, ktoré sa nachádzajú v JMC a tiež predávajúcich, ktorí si zabudli kalkulačky a pokladničky.


  Suma, ktorá sa podarila vyzbierať vďaka Vám je  1362,45 € . Tento výťažok bude použitý na dokúpenie kníh do školskej knižnici na I. a II. stupni. Tešíme sa z toho, že vďaka Vám si zveľadíme, doplníme knižnice o zaujímavé knihy, ktoré budú slúžiť všetkým vášnivým čiteteľom. Veríme, že aj tí, čo neradi čítajú siahnu po knihe, ktorá ich zaujme a aspoň trochu vzbudi záujem o literatúru.

  Srdečne ďakujeme všetkým za podporu :)


 • Výsadba lipy

  Lipa je strom zaujímavý dlhovekosťou a kvetmi s liečivými účinkami. A zároveň je aj národný strom Slovanov. Naši žiaci s nadšením prijali ponuku zapojiť sa do výsadby líp na zelenej ploche parkoviska MSD v Jahodníckych hájoch. Šikovní a pracovití chlapci deviataci sa roboty nebáli a s radosťou prispeli k dobrej veci. –ah-

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícka základná škola s materskou školou Antona Bernoláka v Martine
  Ul. S. Tomášika 1, Martin

  skola@bernolaka.sk
  www.bernolaka.edupage.org
 • KZŠ 043/4270 461
  0911 964929

  1. st. 0911 964933

  MŠ 043/4304 710

  JMC 043/4304 711

  Šp. pedagóg 0948 496 120

  Školská jedáleň 0940 748 268
  web stránka ŠJ - sjtomasikova1.sk
  e-mail - sjbernolaka@sjtomasikova1.sk

Fotogaléria