Rada školy

Navigácia

 • Umývanie rúk s tetou V MŠ

  Do galérie Umývanie rúk s tetou V MŠ boli pridané fotografie.

 • Páter Gerard a Páter Gabriel

  Do galérie Páter Gerard a Páter Gabriel boli pridané fotografie.

 • ATLETICKÝ TROJBOJ- Turany

  Do galérie ATLETICKÝ TROJBOJ- Turany boli pridané fotografie.

 • Hľadanie pokladu v MŠ

  Do galérie Hľadanie pokladu v MŠ boli pridané fotografie.

 • Plavecký výcvik z MŠ

  Do galérie Plavecký výcvik z MŠ boli pridané fotografie.

 • Deň detí z MŠ- Kasárne

  Do galérie Deň detí z MŠ- Kasárne boli pridané fotografie.

 • Svätý Martin V MŠ

  Do galérie Svätý Martin V MŠ boli pridané fotografie.

 • Pďakovanie za pomoc v MŠ

  Do galérie Pďakovanie za pomoc v MŠ boli pridané fotografie.

 • Veselo s gitarou v MŠ

  Do galérie Veselo s gitarou v MŠ boli pridané fotografie.

 • Zdravé zúbky V MŠ

  Do galérie Zdravé zúbky V MŠ boli pridané fotografie.

 • V daždi na Brnčalovu chatu

  Na konci ôsmeho ročníka sme sa rozhodli, že pôjdeme na dvojdňový školský výlet. V hre bolo niekoľko možností. Napokon sme si povedali, že vycestujeme do Vysokých Tatier. Našim cieľom je Brnčalova chata pri Zelenom plese. Vo štvrtok ráno sa stretávame na železničnej stanici vo Vrútkach. Vonku je sychravo. Oblaky a dážď vystriedali slnečné a dusné počasie z predchádzajúcich dní. Ako naschvál! Z amplióna sa navyše ozýva meškanie nášho rýchlika. So znepokojením prijímame túto skutočnosť. Azda stihneme autobus v Poprade, ktorým sa dostaneme do Bielej vody. Našťastie už vlak ďalšie meškanie nenaberá a my v Poprade rýchlo utekáme na autobusovú stanicu. Autobus plný turistov nám zastaví na parkovisku v Bielej vode. Tam si  naťahujeme na seba pršiplášte, ktoré nás ochránia pred vytrvalým dažďom. Informačná tabuľa nám oznamuje, že na Zelené pleso nás čaká trojhodinová túra. Všetkým je jasné, že partia ôsmakov, hladná po turistike, ľahko pokorí túto hranicu. Intenzívne kráčame po širokom chodníku, ktorý je popretkávaný množstvom kamenia. Musíme opatrne klásť nohy, aby sa nám nezošmykli po klzkých skalách obmývaných stekajúcou vodou. Zahalená obloha a vytrvalý dážď  nás neodrádza. Naopak, tlačí nás k zvýšeniu obrátok, aby sme boli čo najskôr v suchu na chate. Hučiaci Bielovodský potok pozorne pozoruje našu púť. Po ceste nestretneme ani živú dušu. Nečudo. Za pekného počasia je tento chodník plný ľudí ako pešia zóna v meste. Ale teraz nie je hodno vyhnať ani psa do lesa. Smrečinu postupne strieda kosodrevina  a nad ňou sa už vypínajú lúkou a kameňmi pokryté svahy vysokých vrchov. To všetko naznačuje, že o chvíľu sa pred nami vynorí Brnčalova chata. A naozaj, za poslednou zákrutou už vidíme Zelené pleso. A na jeho brehu chatu. Vstupujeme dnu, za stolmi sedí niekoľko turistov. Odkladáme veci, ubytujeme sa, prezlečieme sa do suchého odevu a pokojne si vychutnávame pohľad na dažďom rozkmitanú hladinu ľadovcového jazera. Večer si užívame spoločné chvíle v lone tatranskej prírody. Na druhý deň  rozmýšľame, že by sme išli inou cestou cez Plešivec. Ale všade je mokro a tak zostupujeme po rovnakom chodníku. Teraz je na ňom už rušno. Nestačíme sa ani zdraviť, toľko ide oproti nám ľudí. Stretávame aj dvoch českých manželov. Pri pohľade na nich zostávame stáť v nemom úžase. Otec tlačí hore kočík s dvojičkami, matka drží pod pazuchou malého psíka. Ktovie, kam sa až dostanú, pomyslíme si a rezko kráčame až do Bielej vody. Tam nás privítajú slnečné lúče. Trochu sa zohrejeme a o chvíľu nás už autobus odváža do Popradu. Odtiaľ naspäť domov cestujeme vlakom. V hlave sa nám premietajú chvíle strávené spolu. Všetci spokojne hodnotíme náš školský výlet.  

                                                                                                                                  -mil-

 • Voňavé dobroty

  Aj v 2. polroku sme vytvárali rôzne dobroty na krúžku Pečieme  s Tinou. Prinášame vám niektoré z našich ďalších výtvorov. Vyskúšali sme nové recepty ako napríklad syrové a kokosové tyčinky, kakaové či škoricové rollo, malé bábovky, tortičky a tiež muffinky z rôznymi náplňami. Naučili sme sa robiť kysnuté cesto a vyskúšli sme i pizzu s ingredianciami podľa vlastného výberu.  Posledným  koláčikom bola bublanina s čerstvými čerešňami a malinami, ktoré pri pečení rozvoniavali po celej kuchynke. Všetky recepty boli nielen jedlé, ale aj chutné. Tešíme sa na pečenie a zaujímavé recepty aj v budúcom školskom roku.

                                                                                                                                                               Tina Beláková.

 • Medzinárodná výstava papierových modelov

  Dňa 16.6.2018 v (sobotu) sa konal 9. ročník Medzinárodnej súťaže a výstavy papierových modelov v JM Centre pod vedením Jozefa Tinaja. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách:

  Malá dopravná technika (vozidlá do 3,5t)

  Veľká dopravná technika (vozidlá nad 3,5t)

  Pozemná bojová technika

  Železničná technika

  Architektúra

  Letecká a kozmická technika

  Lode

  Ostatné

  Tento rok bola účasť súťažiacich slabšia, ako minulé roky, ale napriek tomu súťažili modely zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. Cieľom súťaže bolo navrhnúť a vyrobiť papierové modely v skutočných rozmeroch (určenej mierky) a do istej váhy. Súťažiaci mali možnosť ukázať svoju zručnosť a šikovnosť v lepení a taktiež získať zaujímavé ceny. 

  Tešíme sa z Vašej návštevy, že ste si našli čas ale aj z návštevy rodín s deťmi a veríme, že sa Vám táto súťaž zapáčila a budúci rok skúsite šťastie aj Vy a zapojíte sa aktívne do súťaže :)

 • Veľkí malým

  Už po niekoľkýkrát si naši deviataci pod vedením pani vychovávateliek  z JM Centra a triednych pani učiteliek pripravili pre škôlkarov skvelú akciu Veľkí malým.

  Témou tohtoročného dňa boli Indiáni.

  Deti si pod vedením indiánskych sprievodcov prešli cestou odvahy - vyrobili si čelenky, prekonali opičiu dráhu, zatancovali si v ozajstnom indiánskom stane, zahrali rytmické hry, vyskúšali strieľanie z luku a mnoho iného. Dúfame, že aj škôlkarské pani učiteľky si trošku oddýchli.

  Akcia priniesla všetkým zúčastneným – deťom, mladým deviatakom i dospelým nevšedný zážitok. Potešte sa fotkami. :)

 • Súťaž a výstava papierových modelov

  Milí rodičia a žiaci,

  Srdečne Vás pozývame na súťaž a výstavu papierových modelov Dňa 16.6. 2018 (sobota) v CVČ JM Centre so začiatkom o 9:00. Bližšie a podrobnejšie informácie sa dočítate v plagáte, ktorý je súčasťou tohto príspevku.

  Plagat_Sutaz_2018.doc​​​​​​​ • Bernolácka olympiáda slávila 10. narodeniny

  Najväčší športový sviatok na Katolíckej škole je Bernolácka olympiáda. Je to podujatie, ktoré spoluorganizuje Rodičovské spoločenstvo. Aj tentoraz pripravili organizátori stanovištia pre 1. a 2. stupeň, na ktorých zbierali žiaci body do čiastkového i celkového poradia. Športové súťaže začali na 2. stupni už v piatok, kedy sa na Deň detí odohrali turnaje v kolektívnych športoch – vo futbale, stolnom tenise a v prehadzovanej dievčat. V sobotu potom oficiálne začala Bernolácka olympiáda. Po odohratí olympijskej hymny, zapálení olympijského ohňa a zložení sľubu, mohli začať deti športovať. V peknom a slnečnom dopoludní zvládli žiaci a žiačky všetky disciplíny na pripravených stanovištiach. Celkový počet získaných bodov určil konečné poradie tried na oboch stupňoch školy. Všetky deti, posilnené zážitkami v športových zápoleniach i chutným gulášom, netrpezlivo čakali na multifunkčnom ihrisku na konečné výsledky. Prvenstvo na 1. stupni obhájila 3.B trieda a na 2. stupni zostal Putovný pohár naďalej vlastníctvom 9. B triedy. Prvé tri družstvá získali okrem medailí a diplomu aj peknú cenu. Tí menší pobyt v Detskom sne a ich starší spolužiaci si zahrajú bowling v Žiline. Slnečné počasie vydržalo presne do konca vyhlásenia výsledkov jubilejného 10. ročníka Bernoláckej olympiády. Potom už dažďové kvapky nikoho neznepokojovali. Pred odchodom domov sa už viacerí hotovali na ďalšie olympijské pokračovanie. Čo dodať na záver? Športu zdar a Bernoláckej olympiáde zvlášť, priatelia!

  Konečné poradie na 1. stupni

  1. miesto    3.B

  2. miesto    3. A

  3. miesto    2. B

  Konečné poradie na 2. stupni

  1. miesto   9. B

  2. miesto   7. B

  3. miesto   9. A

 • „Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť“ Exkurzia Po stopách minulosti…

  Pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom, v mesiaci máj, navštívili naši ôsmaci a deviataci poľský Osvienčim (koncentračný tábor Auschwitz).

  Koncentračný tábor Osvienčim bol počas druhej svetovej vojny nemecký vyhladzovací tábor. Prenasledovaní boli predovšetkým Židia, ale aj Rómovia, ruskí vojnoví zajatci a taktiež mnohí ďalší. Väčšina našla svoju smrť v plynových komorách. V Osvienčime zahynulo približne 1,5 milióna nevinných ľudí. Konali sa tu aj nehumánne experimenty, za ktoré nesie najväčšiu vinu Josef Mengele.

   Z Osvienčimu sme sa presunuli o 3 km ďalej do Birkenau (Auschwitz II.), kde nám panie sprievodkyne svojim výkladom v  slovenčine, dokreslili atmosféru smutného obdobia dejín 20. storočia. Po prehliadke naša cesta pokračovala do Krakova, ku kláštoru Kongregácie sestier Božieho Milosrdenstva. Prešli sme si areál kláštora, pomodlili sa v kostole, pozreli na Krakov z výšky a naša cesta, po stopách minulosti, pokračovala v poobedňajších hodinách  do soľnej bane vo Wieliczke. Táto, turistami vyhľadávaná atrakcia, ktorá patrí medzi najstaršie bane na svete, nás zaujala svojou minulosťou. Veď tu ťažba prebiehala od 13. storočia až do roku 2007. Dnes je už len turistickou atrakciou, ktorá ponúka na obdiv viaceré sochy, galérie a kaplnku, ktorú vysekali baníci. Ani sme nepostrehli, že sme prešli 3, 5 km dlhú trasu. Nevynechali sme ani návštevu veľkej siene a kaplnky, ktoré sú dnes využívané na rôzne oslavy a svadby. Zaujalo nás i podzemné jazero a expozícia dejín soľného baníctva. Po dlhom a  náročnom dni sme sa unavení a plní emócií vydali na cestu domov, kde sme dorazili v nočných hodinách.

 • Súťaž družstiev Mladých zdravotníkov

  Pod záštitou Červeného kríža si naši žiaci 1. a 2. stupňa dňa 4.6.2018 preverili svoje vedomosti a praktické zručnosti z prvej pomoci. Opäť ukázali, že im prvá pomoc nie je ľahostajná.

  V obidvoch kategóriách získali krásne 2. miesto:

  1. stupeň (1.-5. roč.) – Sýkorová Kristína, Malčáková Sofia, Gallová Anabel, Hargašová Liana

  2. stupeň (6.-9. roč.) – Bosini Alžbeta, Holubjaková Slávka, Furjelová Natália, Kralovanská Marianna, Jančiová Terézia

  Gratulujeme!                                                                                                                       AH

  http://bernolaka.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=558

 • O Zlatú guľôčku 2018

  V nedeľu 3. júna sa v CVČ Kamarát konal koncert víťazov detskej speváckej súťaže ľudových piesní

  O zlatú guľôčku 2018. Už dve desaťročia ním začínajú Turčianske slávnosti folklóru, v tomto roku už ich 34. ročník. Medzi účinkujúcich nám postúpili až tri speváčky z našej školy. Katarína Kureková, Kristína Gaššová a Alexandra Kočanová.

  Za sprievodu ľudovej hudby Javorové husle, pod vedením  Mariána Kramára, sa speváčky z celého Turca predstavili v tom najlepšom svetle. Hoci niektoré z detí ochoreli (aj naša Katka) a nemohli prísť,  koncert bol veľmi pekný. Poslucháči počuli zaujímavé piesne a mimoriadne pekné výkony detí.

 • Výlet šiestakov do Banskej Štiavnice

  My, šiestaci zo 6.A sme boli 25. a 26. mája 2018 na triednom výlete v Banskej Štiavnici na Starom zámku, kde sa konal 21. Festivalu kumštu, remesla a zábavy. Zažili sme tam veľa zaujímavých zážitkov a preto sme napísali usporiadateľom poďakovanie. Dostali sme milú odpoveď a radi by sme sa o ňu podelili. Festival aj krásnu Banskú Štiavnicu odporúčame isto navštíviť.

  Adresát: 21. ročník Festivalu kumštu, remesla a zábavy,  Banská Štiavnica

  Srdečne Vás pozdravujeme,
  ďakujeme za pekné a dobre prežité popoludnie na Vašom festivale.
  Cítili sme sa vo Vašom krásnom meste a na festivale skvele, kadečo sme si vyskúšali, naučili sa a spoznali.
  Ďakujeme a prajeme Vám veľa dobrých nápadov a vydarených podujatí, ako bolo toto.
  Budeme Vás chváliť a propagovať, lebo si to zaslúžite :-)

   6.A trieda z Katolíckej základnej školy s MŠ A. Bernoláka z Martina


   

  Dobrý deň,

  ďakujeme za povzbudivé slová, veľmi dobre nám padli, tiež ďakujeme za zhovievavosť, lebo v danom počasí nebolo všetko ako malo byť. Budeme sa snažiť  v rámci našich možností úroveň Festivalu  zachovať a  po kúskoch  aj vylepšovať.
  Prajeme Vám i Vašim žiakom veľa pekných zážitkov v škole i na cestách a tešíme sa na ďalšie stretnutia v Banskej Štiavnici  Odbor marketingu a environmentálnej výchovy
  Slovenské banské múzeum
  Kammerhofská 2
  969 01 Banská Štiavnica
  Tel. 045/6949451

strana:

Novinky

Kontakt

 • Katolícka základná škola s materskou školou Antona Bernoláka v Martine
  Ul. S. Tomášika 1, Martin

  skola@bernolaka.sk
  www.bernolaka.edupage.org
 • KZŠ 043/4270 461
  0911 964929

  1. st. 0911 964933

  MŠ 043/4304 710

  JMC 043/4304 711

  Školská jedáleň 0940 748 268
  web stránka ŠJ - sjtomasikova1.sk
  e-mail - sjbernolaka@sjtomasikova1.sk

Fotogaléria