Vitajte v našej škole

ZÁPIS do 1.ročníka 2018

TV Berny

Nájdete nás na https://www.youtube.com/watch?v=_q-ilXoq-oY

A keď nás navštívite, nezabudnite kliknúť na červenú ikonku . ĎAKUEJEME!

Sobota 21. 4. 2018

VITAJTE U NÁS!

• My druháci sme boli v utorok a v stredu v Turčianskom Petre u pána rezbára Šimona na environmentálnej výchove. Učili sme sa o domácich zvieratkách. Ukázali nám opasok z bravčovej kože. Mohli sme si ho aj chytiť. Potom nám ukázali husie perie a krídlo. Mali sme tiez krásne divadlo. Bolo o Pitipalkovi a domácich zvieratkách. Na záver sme si mohli kúpiť výrobky, ktoré vyrobil pan rezbár. BOLO NAM SUPÉÉÉR ;-)!!! Za druhákov napísali Eliška Fandáková, Aďka Šichtová a Simonka Medlová.

• Cesta slovanskou históriou – od Sama po Štefana - tak sa nazýval 45-minútový divadelno-šermiarsky program, v ktorom nás slovanský žrec zobral na pomyselný výlet do obdobia avarských vpádov, franského útlaku, ale aj veľkomoravského rozkvetu a začiatkov uhorského kráľovstva. Predstavenie na naše pozvanie realizovali členovia šermiarsko-divadelnej kumpánie VIA HISTORICA, ktorá priblížila žiakom spomínané historické obdobia veľmi zaujímavo, vtipne aj vážne. Hodina dejepisu s témou slovanských dejín ubehla rýchlejšie, ako by si žiaci želali.

• V sobotu sa rodičia našej školy opäť stretli pri úprave okolia vonkajších priestorov . Nechýbalo ani občerstvenie a chutný guláš.

• Ukážka priestorov našej materskej školy, ktorú sme opäť zveľadili.

Vstupná chodba a schody

• Každoročne je mesiac apríl spojený s verejno-prospešnou zbierkou Ligy proti rakovine, ktorej názov je Deň narcisov. Tento rok sa konal po 22. Ročník. Každý, kto si narcis pripol na svoj odev, vyjadril týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Liga proti rakovine počas celého roka pripravuje projekty a programy, ktorými pomáha pacientom v ich problémoch, situáciách a výzvach. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú v

1. st. 0911 964933